Små Sensationer – Comedy Show 2026
På trods af sine små armbevægelser er Rasmus Wallbridge ikke til at komme udenom længere.
Efter optrædener live og på TV i forskellige makkerkonstellationer, står han nu helt alene på scenen: sårbar, sød, syret, solo – og sjov med sine små sensationer uden hjælpemidler.
Du kender ham sikkert fra internettet og andre tvivlsomme hjørner, hvor hans dagligdags betragtninger og skæve karakterer har skabt et univers, der er umuligt ikke at grine af. Diskret satire, genkendeligt for de fleste – og et enkelt lille blik, der siger mere end 100 punchlines.
Om showet Små Sensationer siger Rasmus selv:
“Glæd dig! Det bliver ikke større!”

Dørene åbnes typisk 1 time før koncerten eller showet - tjek din billet her står info, ligesom de også står under det enkelte arrangement.
Ved siddepladser gælder "først til mølle" princippet, med mindre det er nummererede siddepladser. Er I flere der skal sidde sammen er det derfor en god ide at komme i god tid, hvilket vil sige når dørene åbnes.
Der er altid begrænsede siddepladser, også ved ståkoncerter. Her gælder også "først til mølle" princippet.
Skråen bestræber sig altid på at starte koncerten til tiden.
Vi scanner billetten i indgangen – så hav venligst din billet klar.
Det går hurtigst med en papirbillet, så har du muligheden, så print venligst din billet.
Har du den på din mobil, så skru helt op for lysstyrken – så er den nemmere at scanne. Hvis din telefons skærm er i stykker, kan det give problemer med at scanne billetten, så print venligst din billet, hvis din skærm er i stykker.
Vi kan ikke scanne et printscreen af din billet, så download det i stedet for.
Har du spørgsmål til parkering, ledsagerordning eller andet, kan du sikkert finde svaret under INFO lige herunder.
Ellers er du velkommen til at skrive til billetsalg@skraaen.dk