Dansk raps dynamiske duo fejrer 20 år med albummet ”Monkeyjuice” med miniturné og fuld blæs på...

De gamle drenge har rullet den op i to årtier og nu ruller de ud igen...

Til februar 2027 drager Jonny Hefty & Jøden på en intens og eksklusiv miniturné rundt i landet. Hårdt bakket op af blæser-kvartetten De Hvi'e Horn og DJ Static bag de to hjul af stål.

Anledningen er en vaskeægte milepæl i dansk hiphop:
Det er i 2027 intet mindre end 20 år siden, at Jøden slap aben løs og væltede scenerne med sit ikoniske debutalbum ”Monkeyjuice”, som solgte guld, blev produceret af DJ Static og gæstet af Jonny Hefty.

Jubilæet fejres ikke kun med et nostalgisk tilbageblik, men med fuld fart fremad. Makkerparret har spritnyt materiale med i rygsækken, herunder de to helt nye singler "Detkavidagodtprøve" og "Cap & skæg".

Samtidig rygtes det, at publikum kan se frem til dugfriske og tunge remix-versioner af denudødelige klassiker "Rul Den Op".

Det bliver en sjælden mulighed for at opleve den nordjyske OG og den aarhusianske rap-legende i helt tætte rammer med fuld blæs på.

Se datoer
Ledige billetter

Jonny Hefty & Jøden

RUL DEN OP TOUR 2027

Næste show

27. feb 2027

Pris

230 DKK

Skråen i Nordkraft

Kjellerups Torv 5
9000 Aalborg
Se på Google Maps

Deltag i facebook begivenheden

Gå til begivenheden

Vigtige praktiske informationer til arrangementet

Læs mere

Datoer

lørdag • Skråen

27.02.2027

Kl. 20:00
Ledige billetter
Type

Ståplads

Pris

230 DKK

Dørene åbner

19:00

Jonny Hefty & Jøden - Gamle Dreng (Officiel Video)

Andre arrangementer lige nu

Nyt fra Skråen

Hold dig opdateret.
Tilmeld dig vores nyhedsbrev.

    Besøg vores Facebook

    Praktiske informationer

    Kom i god tid

    Dørene åbnes typisk 1 time før koncerten eller showet - tjek din billet her står info, ligesom de også står under det enkelte arrangement.

    Ved siddepladser gælder "først til mølle" princippet, med mindre det er nummererede siddepladser. Er I flere der skal sidde sammen er det derfor en god ide at komme i god tid, hvilket vil sige når dørene åbnes.

    Der er altid begrænsede siddepladser, også ved ståkoncerter. Her gælder også "først til mølle" princippet.

    Skråen bestræber sig altid på at starte koncerten til tiden.

    Hav din billet klar

    Vi scanner billetten i indgangen – så hav venligst din billet klar.

    Det går hurtigst med en papirbillet, så har du muligheden, så print venligst din billet.

    Har du den på din mobil, så skru helt op for lysstyrken – så er den nemmere at scanne. Hvis din telefons skærm er i stykker, kan det give problemer med at scanne billetten, så print venligst din billet, hvis din skærm er i stykker.

    Vi kan ikke scanne et printscreen af din billet, så download det i stedet for.

    Har du flere spørgsmål

    Har du spørgsmål til parkering, ledsagerordning eller andet, kan du sikkert finde svaret under INFO lige herunder.

    Ellers er du velkommen til at skrive til billetsalg@skraaen.dk